Led Trafosu Ses Yapması

  • |

Led Trafosu Ses Yapıyor

Şerit ledler ile birlikte kullanılan led trafosunun ses çıkarması karşılaşılan sorunlardan biridir. Led trafosundan uğultu gelebilir ya da bir şey çalışıyor gibi ses çıkabilir. Özellikle iç mekanlarda bu sorun kafa şişiren ve insanı çileden çıkaran bir durumdur. Dış mekanlarda çok fark edilmese de iç mekanlarda mutlaka fark edilecektir. Bu sesin çıkması normal mi derseniz, hayır değildir. Led trafosu tamamen sessiz olarak çalışan bir üründür. Eğer ses çıkıyorsa bir arıza söz konusu olabilir.

Ses Neden Çıkar?

Led trafosundan ses gelmesi hali aslında bir arızadır ve tamir edilmelidir. Genellikle bu sorunun kaynağı fanın sesli olarak çalışmasıdır.

Led trafonuzu yeni almışsanız hemen müdahale etmek yerine biraz gözlemleyin. Led trafosu ses yapıyor sorunu halen devam ediyorsa sorun var demektir. Bu durumda en iyi çözüm trafoyu açarak içinde ters giden bir şeyler olup olmadığına bakmaktır. Bu işlem ise teknik bilgi ve ustalık isteyen bir işlemdir. Bu yüzden kendiniz yapmak yerine bir ustaya danışmalısınız. Karadoğan led firmamızdan aldığınız ürünlerde buna benzer sorunlar yaşarsanız mutlaka firmamıza müracaat ediniz.