Led Trafosu Nedir?

  • |

Led Trafosu Nedir?

Led trafosu, şerit led aydınlatma kullanan kişilerin aşina olduğu bir kavramdır. İç ve dış mekanlarda dekorasyon amaçlı olarak kullanılan şerit led aydınlatmalarla ilgili bir ekipman olan led trafosu, aslında bu ledlerin çalışmasını sağlayan donanımdır. Şerit led taktırdığınız yerlerde mutlaka ledin ucunda bir de led trafosu olmalıdır. Led kapasitesine uygun olarak bu trafonun gücü de belirlenmelidir. Oldukça ekonomik olan bu cihaz, aydınlatma ihtiyacını da karşılayacak güçtedir.

Teknik bir tanım yapmak gerekirse, aydınlatma sistemindeki gerilimi led trafosu dengeler. Böylece daha iyi ve kaliteli bir aydınlatma sağlanır. Veriml bir aydınlatma için de mutlaka led sayısı, çeşidi gibi özelliklere göre yapılacak olan hesaplama sonucu trafo seçilmelidir. Led trafo hesaplama konusunda Karadoğan led aydınlatma firmamızdan destek alabilirsiniz.

Nerde Kullanılır?

Evlerin içinde salon, koridor, banyo, mutfak gibi yerlerde estetik aydınlatma için, dış mekânlarda süsleme için led aydınlatmalar kullanılır. Led aydınlatma olan her yerde de led trafolar bulunur. Led trafo nedir sorusunun cevabı sitemizde yer alan ürünleri incelediğinizde daha iyi anlaşılacaktır.