Led Trafosu Hesaplama

  • |

Led Trafosu Hesaplama

Panel ya da şerit led aydınlatma ürünleri için gerekli olan led trafosu modellerine de Karadoğan led aydınlatma firmamızdan sahip olabilirsiniz. Led trafosu, led aydınlatmalarda verimin sağlanması için gerekli gücü sağlayan trafolardır. Bu yüzden standart trafolar yerine kullanım şartlarınıza göre trafo tercih edilmelidir.

Led Trafosu

Led trafosu alırken, mutlaka kullanım şartlarınızı değerlendirerek en makul ürünü seçmelisiniz. Ancak sıradan bir insanın bunu bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle sizin için led trafosu hesaplama konusunda yardımcı oluyoruz. Firmamıza kullandığınız şerit ya da panel led hakkında bilgi vermeniz halinde sizin için gerekli hesaplamayı yaparak uygun trafoyu sunuyoruz.

Örnek vermek gerekirse 20 metrelik tek çip şerit led aydınlatma için 8 amperlik ve daha yüksek olan trafolar işinize yarayacaktır. Yani her led 0,40 amper güç istemektedir. Ancak bu hesaplama standart değildir. Her led özelliklerine göre yeniden hesaplama yapmak gerekir. Çünkü çift şerit gibi durumlarda çalışma prensipleri de değişecektir. Ürün almadan önce firmamıza danışarak led trafosu hesabı yaptırabilirsiniz.