Led Trafolar Nedir Nerede Kullanılır?

  • |

Led sistemler, bir iç ya da dış mekanı aydınlatmak adına kullanılan mekanizmalardır. Kendi içlerinde birçok çeşidi olmakla beraber hem pratik fayda sağlamaları hem de dekoratif açıdan çok sayıda katkı sağlamasıyla fark yaratır. Ekonomik açıdan da beklentileri karşılayan cihazların bazılarında güç veren led trafolar yer alır.

Led Trafo Nedir?

Bir aydınlatma sistemindeki gerilimi dengeleyen LED trafo çeşitleri, daha iyi ve kaliteli bir aydınlatma yapabilmek adına zorunlu parçalardır. Özellikle LED panellerin sağlıklı bir aydınlatma yapabilmesi için panel özelliklerine uyan, verimli bir trafo şarttır. Yerleşim alanına ayrıca özen gösterilmesi gereken trafolar, farklı amper güçlerinde satışa sunulur. Örneğin 30 amperlik trafo ya da 16 amperlik gibi. Trafoların yararını daha iyi anlatabilmek adına bir mekânın daha geniş kapsamlı olarak aydınlatılmasında etkisi olduğu söylenebilir. Diğer bir ifadeyle, aydınlatmanın frekans değişimi olmadan yayılmasında etkilidir. Tabi bu noktada bir hesaplamadan da bahsetmek mümkün. Sabit akım ve buna bağlı cihazın arasındaki dengenin tam kapasite sağlanması adına trafo hesabı da ürün kullanım öncesinde dikkat edilmesi gereken durumdur.

LED Trafo Nerede Kullanılır?

Şerit ledlerin kullanıldığı yerlerde, panel LED ürünlerin bağlanacağı alanlarda trafonun doğru biçimde ürüne bağlanması gerekir. LED trafo kullanımı genelde LED ürünün arka planında zarar görmeyecek bölgelerde görülür. Ancak LED sistemi çalıştıran mekanizma olarak geniş kapsamlı bir kullanımı söz konusudur.

LED Trafo Fiyatlandırması

Fiyatlandırma konusundan önce, trafo ve LED uyumunu tam olarak sağlayabilmesi için hesaplama konusuna dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde uygun fiyatlı olduğu için bir ürünü satın alsanız da bunun karşılığında tamamen bir ekonomik zarar görebilirsiniz. Fiyatlara gelince de bunu belirleyen durum güç miktarı ve malzeme kalitesidir. Ne kadar güçlü enerji verirse ve ne kadar malzeme kalitesi iyiyse led trafo fiyatları da artacaktır. Ancak firmamızdan temin edilen tüm ürünlerde fiyat ve kalite dengesinin son derece iyi şekidle sağlandığı belirtilebilir. Panel ya da şerit LED için hedef ölçüye göre seçiminizi yaparak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her ürün grubunda ideal sonuçlar hedeflenir.